Політика
14 вересня 2020
Долар по 29 грн та 270 млрд грн дефіциту: що урядовці заклали у проєкт бюджету на 2021 рік
Рівень дефіциту бюджету у відсотках від ВВП цьому році становить 7,5%, а в наступному передбачили зниження до 6%.
news-image
Дефіцит Державного бюджету на 2021 рік Кабінет міністрів передбачив на рівні 270 мільярдів гривень, що на півтора відсотка нижче, ніж цього року. Ці кошти уряду потрібно буде звідкись позичити.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час пресбрифінгу.

За його словами, доходи держбюджету передбачили на рівні 1 трильйона 71,1 мільярда гривень. Видатки — 1 трлн 350 млрд гривень.

Також, за його словами, рівень дефіциту бюджету у відсотках від ВВП цьому році становить 7,5%, а в наступному передбачили зниження до 6%.

Якою бачать економіку?

За словами Марченка, проєкт державного бюджету на 2021 рік передбачає зростання економіки на рівні 4,6% та інфляцію у 7,3%. Середньорічна заробітна плата — 13,6 тис. грн. А ось курс долара до гривні очікують на рівні 29,1 гривні за долар.

Урядовець наголошує, що вперше у бюджеті передбачили кошти на забезпечення транспортної інфраструктури, купівлю нових пасажирських вагонів та збільшення коштів на децентралізацію та оборону. Так, на дороги — 150 млрд грн, на нові вагони й електрифікацію залізниці — 3,3 млрд грн.

Що там ще?

На цифровізацію держави та розвитку порталу «Дія» урядовці хочуть виділити 2,9 млрд грн.

Також пріоритетними для збільшення видатків назвали сучасну культуру (+2,8 млрд грн), допомогу пенсіонерам 75+ (+2,4 млрд грн) та підтримку спорту вищих досягнень (збільшили у 2,7 раза).

А про COVID не забули?

Кажуть, що ні. У держбюджеті-2021 на боротьбу з коронавірусом передбачили 19,4 млрд. Марченко пояснив, що станом на сьогодні це питання стоїть в пріоритеті.

А ось на програму медичних гарантій передбачили 15,8 млрд грн, на закупівлю вакцин — 2,6 млрд грн, а на запобігання поширенню COVID-19 в школах — 1 млрд грн.

За словами Марченка, взагалі у 2021 році на фінансування системи охорони здоров'я передбачили 4,2% ВВП. Він зазначив, що наступного року збільшать видатки на зарплатню медичним працівникам та на закупівлю медичного обладнання.

Особливості держбюджету 2021

Мінфін готував проєкт держбюджету на основі прогнозу економічного і соціального розвитку на 2021-2024 роки, розробленого Міністерством економрозвитку в межах нового прогнозного циклу і затвердженого на засіданні уряду в липні.

Міністерство фінансів назвало ключові пріоритети проєкту держбюджету: підвищена мінімальна заробітна плата, якісна освіта, доступна медицина, протидія пандемії та COVID-вакцинація, турбота про старість (допомога пенсіонерам 75+).

Також акцентуватимуть увагу на обороні та безпеці, великому будівництві (дороги), транспортній інфраструктурі (нові пасажирські вагони), розвитку культури, підтримці спорту високих досягнень, масштабній цифровізації економіки та фінансово спроможних регіонах.

Нагадаємо про протести під Верховною Радою. Українці вимагають створення ТСК по вагнергейту. Пряма трансляція.

Раніше Геннадій Труханов перешкоджав професійній діяльності журналістів Odesa Live.

Читайте також:Юрій Левченко: «Тищенко разом із Єрмаком продають прохідні місця в київському списку «слуг народу» за 150-200 тисяч доларів»