Україна
10 листопада 2020
У Європарламенті розкритикували Україну за нереформовану судову систему та вплив олігархів
Депутати засудили спроби української влади чинити політичний тиск на незалежні економічні інститути і правоохоронні органи та висловили розчарування відсутністю прогресу в ліквідації олігархії в країні.
news-image

Комітет Європейського парламенту із закордонних справ розкритикував Україну за нереформовану судову систему та недостатню боротьбу з олігархією в країні.

Про це йдеться в ухваленому звіті про імплементацію Угоди про асоціацію України і ЄС, передає Громадське.

Звіт затвердили 53 голосами «за». 7 членів комітету були «проти», а 8 «утрималися».

Євродепутати відзначили успіхи України у виконанні зобов'язань, які вона поклала на себе після підписання Угоди про асоціацію. У ЄС кажуть, що Україна просунулась в питаннях сільського господарства, енергетики, банківської справи, децентралізації, цифрової економіки, навколишнього середовища та виборчого права.

Водночас у комітеті розкритикували Україну через незавершені реформи, зокрема судову. Там наголошують, що без них може статися «відкат». Також депутати засудили спроби української влади чинити політичний тиск на незалежні економічні інститути і правоохоронні органи та висловили розчарування відсутністю прогресу в ліквідації олігархії в країні.

ЄС про українські суди

Нагадаємо, 3 листопада Євросоюз закликав українську владу відновити антикорупційні норми, скасовані Конституційним судом, бо боротьба з корупцією — умова для безвізового режиму та фінансової допомоги Києву. Тоді нагадали також і про необхідність судової реформи

Інвестори про українські суди

Незадоволені нереформованою судовою системою в Україні і міжнародні інвестори. Так, недовіра до судів посіла перше місце серед перешкод для ведення бізнесу, свідчить опитування. Серед основних причин також корупція та олігархія.

Як повідомляли, правління Національного банку прийняло рішення зберегти облікову ставку на рівні 6%.

Рішення знизити облікову ставку до 6% було ухвалене правлінням НБУ 12 червня 2020 року.

Нацбанк посилює контроль за електронними грошима: що змінюється? Банки мають перевіряти кожного, хто відкриває електронний гаманець для різних операцій.

Читайте також:“Імітація реформи”: експерт розповів про корупційні схеми в ДАБІ