
Відповідний огляд попередніх досліджень американські науковці з Університету Айдахо опублікували у Science, пише Громадське.
Вони дослідили попередні дослідження з забору мікробів і грибів у диму, щоб проаналізувати, які захворювання вони можуть спричиняти.
Дослідники кажуть, що мікроби та грибки можуть потрапити в дим через пошкодження ґрунту. Так, вони прикріплюються до твердих частинок, що захищають мікробів і грибів від ультрафіолетового випромінювання, що може їх вбити, та можуть «подорожувати» на сотні кілометрів. А водяна пара захищає мікробів та грибів від висихання.
Вчені припускають, що концентрація мікробів і грибів більша біля джерела пожежі. Тому пожежники, які намагаються загасити вогонь, можуть постраждати від кокцидіоідомікозу — захворювання, яке спричиняють грибки та уражає легені.
Також науковці знайшли у зразках диму мікробів, які можуть спровокувати астму. За словами вчених, здатність диму поширюватися по всьому світу може стирати межі між регіонами.
“ | «Імовірно, багато випадків зараження невизначеними збудниками ставалося через те, що дим переносив мікробів за межі їхнього ареалу проживання. Дим може стати поясненням для деяких моделей зараження», — сказала докторка Леда Кобзіар, яка займалася дослідження. |
Для того, щоб підтвердити таке припущення, науковцям потрібно буде провести експериментальне дослідження.
Цьогоріч масштабні пожежі сталися в Австралії, у Каліфорнії (США), а також в Україні. Дослідники кажуть, що через глобальне потепління з'являються більш сприятливі умови для займання, також через зміни клімату можливе збільшення тривалості та масштабу пожеж.
Читайте також: | Що приготувати на Новий рік: поради від Євгена Клопотенка |





