Суспільство
28 січня 2021
У МОН хочуть зробити християнську етику обов'язковою в школі
Чиновники запустили громадське обговорення й дали батькам два тижні, щоб визначитися.
news-image

Міністерство освіти і науки запропонувало перетворити "курси" морального спрямування "Основи християнської етики" чи "Біблійна історія та християнська етика" з факультативу на постійну дисципліну в школі. А за опанування предмета – ставити учням оцінки, які вносити й у табель, пише видання Обозреватель.

Щодо таких змін до типової освітньої програми для 5-9 класів чиновники запустили громадське обговорення й дали батькам два тижні, щоб визначитися. 

Зокрема, суперечки щодо новацій точаться у соціальних мережах: одні схвалюють, інші обурюються, а дехто посилається на Конституцію, підкреслюючи, що церква й релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви.

У Міністерстві освіти та науки переконані, що релігійні дисципліни можна викладати в школах світської держави. За словами чиновників, курси морального спрямування – це не про релігію, хоча вони й повністю на неї спираються. Не стосується останнє курсу щодо етики взаємин у родині або спілкування між підлітками.

"Там вивчаються саме етичні питання, можна сказати, вони перевірені роками, десятиліттями, століттями, тисячоліттями. У нас був курс, який теж вивчався за бажанням батьків, називався мусульманська етика", – пояснили в міністерстві.

А ось, наприклад, співзасновниця громадської організації "Батьки СОС" Олена Парфьонова вважає, що в Міносвіти просто не знають, який вигляд взагалі має цей курс. Громадськість також обурюють дуже стислі терміни обговорення нової ініціативи.

"Насамперед – це питання дискримінації дітей інших віросповідань. Для мене взагалі дивна ситуація, що на таку важливу тему відведено всього два тижні", – зазначила вона.

Додамо, що запропоноване МОН обговорення типових освітніх програм, що може зробити курси морального спрямування обов'язковими, а не факультативними, завершується 28 січня.

У громадській організації "Батьки СОС" заявили, що звернення громадськості можуть вплинути на рішення освітнього міністерства, а нова програма почне працювати від 1 вересня 2022 року.

 

До речі, кулінарний гуру Євген Клопотенко дає покрокові поради, як легко перейти на українську мову. "Лише 6 пунктів, і 50% вашого життя зміниться". Зараз кожен свідомий громадянин землі, на якій живе, свідомий і того, що на цій землі є власна культура, мова, звичаї і традиції. І, попри все це, українська  почасти звучить як іноземна, або взагалі не звучить там, де їй дано бути.

Нагадаємо: Уляна Супрун: «Знецінення мови — улюблений інструмент у гібридній війні росіян». Масштаби російської пропаганди такі великі, що якщо ми просто закриватимемо очі, то одного дня ризикуємо прокинутися в повністю фейковому світі, де вже ніхто не зможе відрізнити правду від брехні.

Також ми повідомляли, що румуни з України поскаржилися Бухаресту на «примусову українізацію» та адмінреформу. Автори звернень стверджують, що румуни в Україні, яких налічується близько 500 тисяч і вони є другою національною меншиною в країні після російської, "піддаються добре організованому систематизованому процесу примусової українізації".