Політика
4 лютого 2021
Україні може загрожувати аварія в енергосистемі: запаси вугілля на ТЕС критично низькі — регулятор
Зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС.
news-image
Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) в Україні нині залишається критичною. Щоденне їх зменшення може призвести до загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі.

Про таке заявили у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Там зазначили, що зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Окрім аварії це може спровокувати введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам (так званих віялових відключень).

За даними «Укренерго», станом на 31 січня 2021 року запаси палива на складах ТЕС з листопада 2020 року зменшилися у 5,7 раза — до 436,8 тисячі тонн. 48% запасів вугілля зосереджено лише на двох станціях — Луганській та Слов’янській ТЕС.

Водночас за даними Міністерства енергетики, станом на 2 лютого 2021 року запаси вугілля на ТЕС становлять 431,9 тисячі тонн (291 тисячі тонн — газового вугілля та 140,9 тисячі тонн — антрациту). Ці запаси у 5,5 раза менші за ті, що були станом на 4 лютого 2020 року (2,4 млн тонн).

У НКРЕКП зазначають, що для з’ясування причин такої нестачі вугілля за заявою «Укренерго» проведуть позапланові перевірки «ДТЕК Східенерго», «ДТЕК Дніпроенерго», «ДТЕК Західенерго», «Центренерго» та «Донбасенерго». Вони стосуватимуться забезпечення теплових електростанцій необхідним резервом палива для роботи в опалювальний сезон.

Регулятор наголошує, що відповідно до ліцензійних умов з виробництва електричної енергії, теплові електростанції зобов’язані мати необхідні резерви відповідного палива. У разі виявлення порушень за результатами перевірок НКРЕКП обіцяє застосувати до порушників санкції.

Нагадаємо, раніше голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус заявив, що за допомогою імпорту електроенергії з Росії Україна зможе пережити лютневі морози без серйозних ризиків віялових відключень. А імпорт відновився з 1 лютого.

Зазначимо, що попри обіцянки влади захистити енергетичну незалежність та безпеку країни, мільярди будуть витрачатися на закупівлю кВт-год з Білорусі та Росії.

Також повідомляли, українцям загрожують віялові відключення електрики: можуть збільшитися тарифи.

Читайте також:Олександр Саєнко: «Тарифна історія або як некомпетентність Уряду призводить до зубожіння людей»