Політика
15 лютого 2021
Нардеп Гео Лерос просить РНБО ввести санкції проти «Квартал 95» за співпрацю з країною-агресором
"Квартал 95" звинувачують у пропаганді ОРДЛО через те, що в російській "Лізі сміху" братимуть участь команди з ДНР.
news-image

З вимогою включити до порядку денного питання санкцій у відношенні ТОВ "Квартал 95" звернувся нардеп Гео Лерос. Про це він повідомив на своїй сторінці в фейсбук.

Гумористичну програму «Ліга сміху», яку до перемоги на президентських виборах 2019 року вів Володимир Зеленський, і який досі володіє правами на відповідну торгову марку, та наприкінці 2020 року отримав від ТОВ «Квартал 95» роялті на загальну суму 4 мільйона 354 тисячі 832 гривні, продали російському телеканалу «СТС», яким володіє медіахолдинг "Національна медіа група" (НМГ) та російський держбанк ВТБ. За НМГ, в тому числі, стоять структури банку "Росія". І ВТБ, і банк "Росія" - під міжнародними санкціями через анексію українського Криму Росією та її причетність до конфлікту на Донбасі. Зйомки нової телепередачі відбудуться в Москві з подальшою трансляцією на російському каналі «СТС». Цей канал із травня 2020 року долучений до санкційного списку РНБО України", - зазначив нардеп.
 
Також Лерос зауважив, що свої заявки на участь у кастинг-фестивалі вже подали команди з анексованих територій України та окупованого Криму, серед яких:
«Дуэт имени нет (Донецк, Донецкая Народная Республика) - LS01-52»;
«Эвальд Вагнер (Симферополь) - LS01-86»;
«Всё Пуteam (Донецк, ДНР) - LS01-171»;
«B.A.N.G (Керчь) - LS001-116»;
«Донецкий Кряж (Донецк, ДНР) - LS01-182» та інші.
 
Лерос також зазначив, що крім продажу франшизи, Зеленський "продавав" покупцеві своїх сценаристів, тобто окремі гроші отримував за сценарії.
 
Це означає, що команда Зеленського безпосередньо бере участь у пропаганді ОРДЛО!", - наголошує Гео Лерос.

Нардеп хоче звернути увагу:

1) переговори про продаж франшизи української гумористичної програми «Ліга сміху» велись під час воєнної агресії Російської Федерації відносно держави України;
2) брати участь у програмі «Ліга сміху» будуть команди з окупованих та анексованих частин України, що можна розцінювати як пропаганду та легалізацію ОРДЛО на телебаченні країни-агресора;
3) трансляція програми «Ліга сміху» буде відбуватись на російському каналі «СТС», який наразі у санкційних списках РНБО України;
4) власники телеканалу «СТС» знаходяться під міжнародними санкціями через анексію українського Криму Росією та причетність до конфлікту на Донбасі;
5) роялті від трансляції програми «Ліга сміху» на російському каналі «СТС» українська ТОВ «Квартал 95» отримає від власників каналу «СТС», що причетні до війни на Донбасі та анексії Криму.
 
Гео Лерос просить у  разі виявлення порушень, застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) щодо власників та вигодонабувачів ТОВ «Квартал 95».