Події
21 квітня 2015
Верховна Рада визначила дату, коли Росія напала на Україну
ВР підтримала проект постанови про відсіч російській агресії і визначила дату військових дій проти України - 20 лютого 2014 року.
news-image

За відповідне рішення проголосували 259 депутатів, передає Є | Єдність.інфо.

За словами заступника голови парламенту Оксани Сироїд, постанову підтримали всі фракції коаліції.

"Метою проекту постанови є створення юридичної основи для пред'явлення претензії Росії у зв'язку зі збройною агресією РФ проти України. Постанова є першим консолідованим документом, у якому сформульовано хронологія збройної агресії РФ проти України, зокрема це перший юридичний документ, в якому буде вказано дата початку російсько-української війни 20 липня 2014 року", - заявила Сироїд.

У постанові зазначається, що збройна агресія РФ проти України розпочалась 20 лютого 2014 року, коли всупереч її міжнародно-правовим зобов’язанням були зафіксовані перші випадки порушення збройними силами РФ порядку перетину державного кордону України в районі Керченської протоки та використання підрозділів збройних сил РФ, розташованих у Криму відповідно до угоди між Україною і Росією про статус та умови перебування на території України Чорноморського флоту РФ від 28 травня 1997 року, для блокування українських військових частин. На початковій стадії агресії особовий склад окремих російських збройних формувань не мав розпізнавальних знаків.

Згідно з заявою, друга фаза агресії РФ проти України розпочалась у квітні 2014 року, коли контрольовані, керовані і фінансовані спецслужбами РФ озброєні бандитські формування проголосили створення так званих "Донецької народної республіки" (7 квітня 2014 року) і "Луганської народної республіки" (27 квітня 2014 року).

Третя фаза збройної агресії РФ, зазначається у заяві, розпочалася 27 серпня 2014 року шляхом масового вторгнення на територію Донецької та Луганської областей регулярних підрозділів російських збройних сил. Серед них, зокрема ті, що входили до складу 9-ї окремої мотострілецької бригади, 76-ї та 98-ї дивізій повітряно-десантних військ збройних сил РФ. Задіяння регулярних збройних сил РФ в агресії проти України супроводжувалось поширенням серед населення України агітаційних листівок, в яких, зокрема містився заклик: "За жодних обставин не чиніть перепон пересуванню російських військ (техніка та особовий склад)".

Нагадаємо, за словами Андрія Парубія, цього тижня парламент мав розглянути законопроекти про санкції проти Росії а також постанову про проведення моніторингу, в яких сферах є активи країни-агресора.

Читайте також: "Пропонуємо карати тюремним ув'язненням за заперечення агресії РФ",- Радикальна партія