Резонанс
14 грудня 2016
Суд Амстердама прийняв рішення щодо «скіфського золота» із музеїв Криму
Суд відмовився повертати колекцію в окупований Крим.
news-image

Окружний суд Амстердама виніс вердикт, згідно з яким "скіфське золото" повернуть Україні, передає «Є!» із посиланням на ВВС.

Скіфське золото належить Україні і повинне бути повернуто до Києва.

Відповідне рішення оголосив головуючий суддя Дудок ван Хіл на засіданні в Окружному суді Амстердама.

Як повідомляє Європейська правда, суд прийняв рішення на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою витвори мистецтва мають бути повернуті суверенній державі, яка надала ці витвори у тимчасову експозицію.

Чотири кримських музеї - Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" - звернулися до суду з вимогою повернути експонати. Судді відкинули їх вимогу, оскільки Крим не є суверенною державою.

На думку суду, Україна по праву вимагала повернути своє культурне надбання.

Нагадаємо, колекція скіфського золота була вивезена в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря", яка проходила в Музеї Пірсона.

Виставка складається з колекцій п'яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири - в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

Українська сторона  заявила, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися в Україну. Росія наполягала на його поверненні до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

 

Читайте також: Сьогодні голландський суд має вирішити долю скіфського золота з музеїв Криму
Читайте також: Подвиг генерала та його дружини в одному фото