Україна
31 травня 2017
Ліквідація санепідемстанції підвищила ризики для покупців на ринку (відео)
Керівник Спілки споживачів України у рейді по столичних ринках постійно знаходить купу порушень.
news-image

Після ліквідації санстанції її повноваження поділили між собою Міністерство охорони здоров'я, управління Держпраці та Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Остання тепер відповідає за якість продуктів, інформує «Є!», з посиланням на ТСН.

Керівник Спілки споживачів України у рейді по столичним ринкам постійно знаходить купу порушень. Лише вихід разом із журналістами виявив кричущі невідповідності нормам реалії продажу риби, відсутність документів на м'ясо та очевидні порушення строків реалізації продуктів, які швидко псуються. Якість продуктів мала би контролювати лабораторія, що міститься на ринку, але ветінспектори від камер поховались. 

 

Конроль за якістю продуктів, які потрапляють на прилавки, раніше здійснювала санстанція. Рік тому цю структуру почали реорганізовувати, а нещодавно уряд передумав і оголосив про остаточну ліквідацію СЕС. І раніше якість того, що потрапляло до столу українців, не завжди була під належним контролем. Тепер іще й кількість перевірок знизили, бо таким чином хочуть обмежити тиск на бізнес та знизити корупцію в цій галузі.

Планові перевірки на великих підприємствах тепер проводять лише раз на рік, на малих узагалі раз на пять років. Про візит попереджають заздалегідь. Є і позапланові рейди, але тільки якщо хтось поскаржиться. І навіть із цим не все так просто: спочатку споживач має написати скаргу, із нею звернутися до територіального органа, звідти скаргу передадуть до Держпродспоживслужби, далі дозволу на перевірку інспектори проситимуть у різних міністреств – процедура може розтягнутися на місяці. У підсумку, коли нарешті отримано дозвіл – буває вже важко знайти ту продукцію, яка є предметом перевірки.

Нещодавно Верховна Рада проголосувала новий законопроект, що значно спростить усю цю процедуру і дозволить у разі загрози життю людей

Санстанцію ліквідовують: покупцям радять самим контролювати якість продуктів
вирушати на перевірку одразу. Щоправда, документ іще має підписати прездент, а діяти він почне не раніше, ніж за 9 місяців після публікації. 

Читайте також: У шкільній столовій отруїлись 58 дітей
Читайте також: ДФС: за яких умов брендові іноземні товари не пропустять в Україну
Читайте також: Наталя Могилевська зізналася, що закохана (фото)