Події
19 вересня 2017
Парламент Угорщини одноголосно засудив український закон про освіту
Угорські депутати наголосили, що український закон про освіту серйозно порушує право угорців Закарпаття.
news-image

Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, наголосивши, що він грубо порушує права угорців на Закарпатті. Про це повідомляє Magyar Nemzet, передає «Є!» із посиланням на Європейську правду.

У резолюції депутати закликали Україну "поважати основні європейські цінності - демократію та верховенство закону, та не допустити набуття чинності цього закону".

Депутати наголосили, що український закон про освіту серйозно порушує право угорців Закарпаття на освіту їхньої рідною мовою, а також суперечить низці міжнародних документів, зокрема, Копенгагенському документу та Паризькій хартії ОБСЄ, Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, договору про основи добросусідства та співпраці та іншим.

Як стверджує резолюція, "освітній закон порушує і Конституцію України, згідно з якою схвалення нових законів або внесення поправок у чинні закони не має обмежувати наявні права".

"Крім того, Основний закон України забороняє етнічну та мовну дискримінацію", - вказують угорські депутати.

Також парламент закликав міжнародне співтовариство засудити закон.

Депутати звернулися до уряду Угорщини з проханням вжити всіх необхідних заходів, аби закон не почав діяти, та регулярно інформувати щодо цього питання парламентські комітети.

Нагадаємо, Угорщина поскаржилася на Україну до ОБСЄ, ООН та Євросоюзу через новий закон про освіту, який, на думку Будапешта, обмежує права угорської меншини.

Читайте також: Нардеп Шуфрич відвідав Угорський Парламент та підтримав «стурбованість» Угорщини щодо українського Закону про освіту