Суспільство
3 лютого 2015
Заспокоєння дітей з допомогою планшетів визнали небезпечним для розвитку особистості
Сенсорні екрани не дають розвивати моторно-рухові навички
news-image

Хоча батьки все частіше заспокоюють плачучих і кричущих дітей мобільними додатками, цей підхід перешкоджає нормальному розвитку емоційної сфери: діти не вчаться керувати своїми афектами. Про це повідомляє Є! Єдність.інфо з посиланням на дослідження американських психологів, опубліковане в журналі Paediatrics.

Вчені з'ясували, що використання електронних книжок, смартфонів і планшетів дошкільниками приносить певну користь: освітні мобільні додатки допомагають дітям учитися читати і дізнаватись про навколишній світ. Однак застосування таких пристроїв для відволікання і заспокоєння дитини шкодить його емоційному розвитку, а також перешкоджає спілкуванню з однолітками.

«Якщо діти заспокоюються за допомогою електронних пристроїв, то як їм навчитися керувати своїми емоціями? Крім того, активне використання гаджетів у ранньому дитинстві заважає розвитку емпатії (вміння співчувати), навичок спілкування і спільного вирішення проблем: діти зазвичай вчаться цьому під час ігор і вільного спілкування з друзями. Нарешті, сенсорні екрани не дають розвивати моторно-рухові навички, без яких потім набагато складніше опановувати математику і наукові дисципліни», - розповіла педіатр Дженні Радески (Jenny Radesky) з Бостонського університету.


Також проведене дослідження показало, що мобільні додатки, електронні книги і планшети марні для дітей, які не досягли двох з половиною років, а краще всього електронні пристрої освоювати разом з батьками. Навіть в освітніх цілях пряме спілкування з батьками вчені визнали більш ефективним методом навчання.

Раніше вчені не раз писали про шкоду електронних пристроїв для малюків. Так, педіатр Ліндсі Марцоли (Lindsay Marzoli) стверджує, що користування сенсорними екранами не дає дітям розвивати м'язи пальців і кистей, необхідні для письма. Британська профспілка вчителів у 2014 році виступив із заявою про те, що все більше дітей не здатні грати з кубиками і конструкторами, а також спілкуватися з однолітками, з-за популярності мобільних пристроїв. Для зміни цієї ситуації профспілка рекомендував жорсткі заходи (наприклад, відключення Wi-Fi в будинку по ночах).