Світ
16 січня 2018
Парламент Греції на тлі протестів ухвалив жорсткі реформи
Ципрас відкинув заяви опозиції про те, що новий законопроект заборонить право на страйк.
news-image

На тлі багатотисячних протестів в Афінах і Салоніках парламент Греції ухвалив масштабний пакет жорстких реформ. Про це повідомляє Ekathimerini, передає «Є!» із посиланням на Європейську правду.

На думку уряду Греції, цей пакет призведе до останнього значного скорочення витрат та реформ, які країна має схвалити до закінчення у серпні міжнародної програми допомоги.

Пакет заходів жорсткої економії на півтори тисячі сторінок включає вимоги міжнародних кредиторів Греції щодо прискорення аукціонів продажу майна збанкрутілих власників та зміни до трудового законодавства, що ускладнить профспілкам скликання страйків. За пакет проголосували 154 з 300 депутатів. 141 депутат опозиції голосували проти всіх положень, включених до законопроекту.

Прем’єр Алексіс Ципрас заявив депутатам, що схвалення пакету законопроектів поставить Грецію "лише за один крок до завершення кризи".

Ципрас відкинув заяви опозиції про те, що новий законопроект заборонить право на страйк.

"Право на страйк - це священне завоювання робочого класу. Його не відбирають, і цей уряд не поставить його під загрозу", - сказав він.

В день голосування у парламенті в Афінах і Салоніках 20 тисяч осіб вийшли на протест проти пакету законопроектів. Для розгону демонстрантів, які кидали у поліцію каміння, правоохоронці використали перцевий газ.

Також в Афінах відбувся масштабний страйк працівників громадського транспорту, що паралізував столицю.

Читайте також: Цього дня 2014 року Верховна Рада України ухвалила «диктаторські закони»