У Зеленського пообіцяли, що навантаження на фонд оплати праці буде зменшуватись
Нова влада планує зменшувати навантаження на фонд оплати праці у перспективі трьох років.
news-image

Нова влада планує зменшувати навантаження на фонд оплати праці у перспективі трьох років.

Про це в інтерв'ю ЕП заявив Данило Гетманцев, який очолить комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, пише «Є!».

Ми збираємося говорити про навантаження на фонд оплати праці, а не тільки про ЄСВ. Ми збираємося його зменшувати, але в середньостроковій перспективі, в перспективі трьох років. Ми не плануємо це робити одномоментно, тому що нам необхідно покривати поточні витрати і нести багаж боргів", - зазначив депутат.
Ми дуже обмежені в можливостях міняти оподаткування фонду оплати праці як в сторону збільшення, так і зменшення. Другий момент - наша ставка ЄСВ одна з найнижчих в Європі. Це факт", - додав він.

На питання, про які масштаби зниження ЄСВ йдеться, Гетманцев відповів:

Я не можу вам назвати конкретні терміни і конкретні цифри. Деякі економісти в нашій команді вважають, що протягом десяти років від ЄСВ можна буде відмовитися взагалі. Однак ми розуміємо, що зараз на наші податкові ставки держава не надає той сервіс, який надається в ЄС на такі ж або більш низькі ставки. Ми повинні не влаштовувати тут офшор, а підтягувати державний сервіс: суди, правоохоронні органи, інфраструктуру. Ще одна офшорна зона в Європі точно не пройде. Україну треба перетворювати в нормальну, цивілізовану, європейську юрисдикцію, де є помірне оподаткування та комфортні умови для людей і бізнесу", - додав він.

На питання про оподаткування високих зарплат депутат відповів, що "помірна прогресія в ПДФО має право на існування. Не доводити, звичайно, ставку, як це було у Франції або США, до 70%.

Навіть до 30% не треба доводити, але поставити помірну прогресію, хоча б плюс 5%, було б доречно і справедливо. Однак це питання дискутується".

Читайте також:По $ 600: Гройсман розповів, коли покращиться життя українців