Політика
16 грудня 2019
Росія висунула «газову» умову Україні та ЄС
Переговори між Україною і РФ зараз тривають.
news-image

Росія продовжить транзит газу через територію України тільки в тому випадку, якщо будуть збережені умови економічної та комерційної доцільності для російського “Газпрому”, пише «Є!» з посиланням на rubryka.

Про це заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

За його словами, переговори між Україною і РФ зараз тривають.

З самого початку президент Володимир Путін говорив, що навіть в умовах диверсифікації наших шляхів поставок енергоресурсів споживачам Європи, російська сторона готова продовжувати далі транзитувати газ через територію України, але це можливо тільки при збереженні умов економічної і комерційної доцільності для нашого постачальника, тобто для “Газпрому”. Переговори тривають”, – сказав він.

Крім того, Пєсков додав, що ряд позицій і рішень Стокгольмського арбітражу “залишаються неприйнятними для російської сторони”.

Раніше у "Нафтогазі" нагадали, що з 1 січня до 1 травня 2020 ціна для населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким газ поставляється в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО), складе 5500 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, націнки газсбытов і витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами).

Читайте також:Росія та Білорусь знову обговорили питання інтеграції