Світ
12 травня 2020
У Конгресі США готують додаткові санкції проти Росії: деталі
У документі є заклик до Росії негайно звільнити усіх політичних бранців.
news-image

У комітеті з закордонних справ США підготували резолюцію щодо запровадження додаткових санкцій проти Росії. Вони запроваджуватимуться через масові порушення прав людини з боку Росії.

Авторами проєкту є демократ Еліот Енгел і республіканець Майкл Маккоул, зазначаєть у документі на сайті комітету з закордонних справ Конгресу США, повідомляє 24tv.

У резолюції конгресмени наголошують, що Росія регулярно у тюрму потрапляють опозиціонери, журналісти, представники громадянського суспільства та релігійні активісти.

Відтак у документі є заклик до Росії негайно звільнити усіх політичних бранців, а до влади США – запровадити санкції протиросійських чиновників, відповідальних за порушення прав людини.

Володимир Путін – жорстокий авторитарний лідер з довгим досвідом замовчування громадянських свобод, зокрема свободи преси, свободи слова, політичну опозицію та демократію, – заявив Еліот Енгел.

Він зауважив, що достатньо глянути на вбивство Бориса Нємцова, щоб побачити, як Путін жорстоко пригнічує тих, хто виступає проти нього.

Серед усіх тих, кого з політичних мотивів переслідує Кремль, окремо виділені й українці. Також неодноразово згадуються і переслідувані через віросповідання – тут мовиться, найімовірніше, про кримських татар.

Проєкт резолюції закликає:

засудити практику політично вмотивованих ув'язнень російським урядом, особливо під керівництвом президента Володимира Путіна;

негайно звільнити осіб, визначеними політичними в'язнями у Російській Федерації;

ввести санкції проти осіб, відповідальних за ці порушення прав людини.

Раніше повідомляли, що Польща вирішила спробувати заарештувати активи російського газопроводу "Північний потік-2", який Москва будує в обхід України.

Зазначимо, Україна заблокувала в ООН ще одну маніпулятивну резолюцію Росії