Світ
3 лютого 2021
У Китаї дітям заборонили брати мобільні телефони до школи
Учні не можуть принести до школи телефон без письмової згоди батьків. Крім того, у деяких китайських школах уже діє внутрішня заборона на використання телефонів.
news-image
Міністерство освіти Китаю заборонило учням початкової та середньої школи користуватися мобільними телефонами у закладах освіти.

Про це передає BBC.

Учні не можуть принести до школи телефон без письмової згоди батьків. Крім того, у деяких китайських школах уже діє внутрішня заборона на використання телефонів.

Згідно з Інформаційним центром Китаю, 74% молодих людей до 18 років отримують доступ до інтернету через смартфони. Влада вважає, що мобільні телефони негативно впливають на підлітків, тому вирішила, що заборона захистить зір молодих людей і покращить їхню зосередженість на навчанні.

Також учителів просять не надсилати через смартфон домашні завдання для учнів, а батькам радять спілкуватися з дітьми впродовж дня громадськими телефонами.

Китайське видання Комуністичної партії Global Times пише, що більшість користувачів в інтернеті погодилися з рішенням влади. Також газета зазначила, що міністерство закликає батьків заохочувати власних дітей до читання, спорту та мистецтва та ретельно обмірковувати, чи потрібен дитині смартфон.

Водночас BBC вказує, що рішення міністерства викликало дискусії. Дехто вважає, що діти можуть використовувати свої смартфони поза навчанням, що теж впливатиме на їхнє здоров'я.

Критикували й рішення не надсилати домашні завдання через смартфон. Один викладач розповів державному мовнику CCTV, що діти отримують багато домашніх завдань, тому було зручно використовувати для цього гаджети.

Зазначимо, що у 2018 році у Франції учням шкіл, ліцеїв, коледжів заборонили користуватися гаджетами та пристроями, які мають доступ до Інтернету, у шкільних приміщеннях на уроках та на перервах, а також під час занять на свіжому повітрі. Але дозволено учням із інвалідністю та школярам, якщо ті мають освітню мету.

У Великій Британії забороняють користуватися телефонами у школах лише найменшим учням через те, що в цьому віці вищий ризик набути інтернет-залежність. Наприклад, у Брайтонському мовному коледжі учням від 10 років телефони видають лише двічі на тиждень, а з 11 — чотири рази на тиждень.

В Україні немає загальнонаціональної заборони на використання смартфонів у школах. У жовтні 2020-го депутати пропонували ввести таку, але станом на зараз законопроєкт щодо цього зняли з розгляду.

Цікаво почитати: Не може в 12-річній школі зростати тижневе наванатаження порівняно з 11-річною. Це дно, - Іванна Коберник.
Потрібно говорити про освітню програму для 5-9 класів, поки ще не пізно запобігти згубним і шкідливим для дітей змінам.

До речі, у МОН хочуть зробити християнську етику обов'язковою в школі. Чиновники запустили громадське обговорення й дали батькам два тижні, щоб визначитися.

Читайте також:Які професії мали найбільший попит у 2020 році: статистика LinkedIn